A Mate X és Galaxy Fold eltérő kialakítást kaptak. A Mate X egy hajlítható kijelzővel van ellátva, a Galaxy Fold megjelenítője belül és kívül is kapott egy másodlagos kijelzőt. Míg a Mate X megoldás összetettebb (Mate X), addig a Galaxy Fold kezelése egyszerűbb, a panel pedig jobban védett összehajtott állapotban.
Most pedig nézzük meg a készülékek specifikációit.
Huawei Mate X
A Huawei által piacra dobott Mate X esetében a hajlítható panelből készült el a telefon külső része, ami széthajtva dupla méretű képernyővé válik - összecsukott állapotban belső része alakul át hátlappá. Ennek a megoldásnak köszönhetően a Mate X lehet „szimpla” telefon, telefon dupla kijelzővel, vagy akár tablet is lehet. A 6.6 hüvelykes elsődleges kijelző és a 6.38 hüvelykes másodlagos képernyő egy 8 hüvelykes tabletté varázsolható (2480 x 2200 pixel).
A Mate X telefon csukott állapotban 11 mm, nyitott állapotban 5,4 mm vastag.
A készülék 4500 mAh kapacitású akkumulátorral rendelkezik, és nagyon gyorsan feltölthető az 55 W-os töltőnek köszönhetően. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a telefon 30 perc alatt töltődik fel 0-ról 85%-ra.
A Galaxy Fold készülékkel ellentétben a Mate X oldalán is található függőleges kamerarendszer, melyet a Leica-val közösen fejlesztettek ki. Itt található az ujjlenyomat-olvasó is. A kamerarendszer további három elemből áll: a 40 MP-es főkamerából, egy 20 Mp-es ultraszéles látőszögű kamerából, valamint egy 8 MP-es telefotó kamerából.
Az eszközben egy Kirin 980 processzor, 8GB RAM és 512 GB, igény esetén bővíthető belső tárhely kapott helyet.
A készülék már idény nyáron a boltokba kerülhet, becsült ára kb. 2299 €.
Samsung Galaxy Fold
A Samsung Galaxy Fold az Infinity Flex kijelzőnek köszönhetően a képernyő kihajtva és összehajtva is egy kompakt kijelzőt eredményez. A Samsung tájékoztatása szerint a technológia tökéletesítése több mint 7 év fejlesztést vett igénybe. Összehajtva két külön kijelzőt kapunk, egy főképernyőt és egy külső panelt, amik egyenként 4,6 hüvelykesek, 840 x 1960 pixel felbontással. Kiterített állapotban a telefon Super AMOLED Infinity Flex 7,3 hüvelykes táblagéppé alakul 1536 x 2152 pixel felbontással.
A 2 belső előlapi (10 MPx és 8 Mpx) és 3 hátlapi (12 Mpx telefotó, 12 Mpx széles látókörű, 16 Mpx ultraszéles látókörű) kamerának köszönhetően lenyűgöző képeket készít. Az ujjlenyomat leolvasó a készülék oldalán található.
Az akkumulátor kapacitása 4380 mAh, melynek mindkét cellája támogatja a gyors, QuickCharge 2.0 és vezeték nélküli töltést is.
A Samsung Galaxy Fold Qualcomm Snapdragon 855 processzorral, 12 GB RAM-mal és 512 GB belső memóriával rendelkezik.
Előreláthatólag már idén áprilisban a boltokba kerül, kb. 1767 € áron.
Nehéz megmondani, melyik készülék a jobb vagy rosszabb. Mindkét telefon rendelkezik előnyös megoldásokkal és hátrányokkal is: pl. a Mate X üzemideje és a kijelzők geometriája kényelmes használatot biztosít, de az ára egyáltalán nem felhasználóbarát. Ezzel ellentétben a Samsung Galaxy Fold nyitható kijelzője a készülék belsejében található, így kisebb az esélye a sérülésnek.
Első ránézésre és a specifikációk áttanulmányozást követően arra a következtetésre juthatunk, hogy mindkét telefon tökéletesen működik, de az első elkészített fényképek és videók bizony rámutathatnak bizonyos képernyő-technológiából fakadó hiányosságokra. Bár az LG Flex és Samsung Galaxy Round óta a technológia jelentős fejlődésen ment keresztül, azért pár hónapot még biztosan várni kell a tökéletes készülékekre.
Minden jel arra mutat, hogy az összehajtható telefonok az év nagy slágerei lesznek. A Samsung és Huawei mellett több cég is bejelentette piacra lépési szándékát saját fejlesztésű összehajtható telefonjaikkal, többek között az LG, OPPO, Motorola, Xiaomi és a ZTE is.