A leggyakoribb Xiaomi elektromos roller hibák áttekintése
Probléma: Az összecsukást elősegítő egységek sérülése
A Xiaomi Mi rollert egyszerű használatra tervezték. Ennek egyik alappillére az összecsukást elősegítő mechanizmus, aminek segítségével a roller könnyebb kisebbé varázsolható és tárolható. Az öregebb, Xiaomi Mi M365 roller még alumínium rögzítővel rendelkezett, ami hajlamos volt a sérülésre, törésre. Az újabb modelleknél már erősebb ferromágneses alkatrészeket használnak, sőt, a magasabb terhelésnek ellenálló kiegészítők is léteznek, amik nagyjából kétszer tovább bírják a gyűrődést.
Probléma: Kormányrezgés/remegés
Ha az elektromos roller koránya rezek, kileng, akkor érdemes minél előbb felkeresni egy erre szakosodott szakszervizt. Biztonságosabb, ha szakember is ránéz a felmerülő problémára. Egy esetleges megoldás lehet az elülső villa egyes elemeinek átnézése és megfelelő rögzítése, ezzel kicsit csendesebbé tehető a roller még az egyenetlen felületen is.
Probléma: A roller nem kapcsolható be
Ha a roller nem indítható el, annak több oka is lehet. Az egyik gyakori ok, ha a roller beázott. A Xiaomi M365 az IP54 szabványnak megfelelő vízálló képességgel rendelkezik. Ez gyakorlatban annyit tesz, hogy a roller az esőnek, vízzel felfröccsenésnek ellenáll. Az intenzívebb eső vagy hirtelen nagy mennyiségű víz viszont már problémát okozhat. Ez egy vízálló védőréteg alkalmazásával könnyen kivédhető. Ha viszont az indítás gomb nem működik, vagy be sem lehet kapcsolni a rollert, akkor érdemes az eszközt szervizbe vinni és szakemberhez fordulni.
Probléma: A töltő port fedelének sérülése
A töltő portot egy kis piros fedél/tok védi a portól és nedvességtől. Mivel gumiból készült, használata egyszerűbb, de a kevésbé óvatos manipuláció során megsérülhet. Szerencsére ez a kis fedél aránylag olcsó, nem kell érte vagyont fizetni. A felszerelése sem nehéz: csupán két csavart szükséges meglazítani és már a helyére is került az új kis lakatrész.
Probléma: Sérült sárhányó
A Xiaomi M365 roller használata közben a sárhányó is megsérülhet. Akár rá is léphetünk, a sárhányó pedig eltört. Az új sárhányó nagyjából 6000 forint körül mozog. Ha a sárhányó megsérült és újra van szükség, akkor érdemes felkeresni egy szakszervizt, ahol a régi sárhányót az újra cserélik.
Probléma: Eltört/elromlott hátsó lámpa
A Xiaomi Mi M365 sérülésének általában két fő oka lehet: az egyik az elhasználódás, a másik pedig a mechanikus sérülés, amikor maga a sárhányó is megsérül, eltörik. A pótalkatrész nagyjából 4000 forint, a cseréje pedig aránylag egyszerű. Sajnos vannak esetek, amikor a csere komplikáltabb és akár a gumi leszerelésével is jár.
Probléma: Fékelés
A Xiaomi Mi M365 Scooter esetén a hátsó féket érdemes időről időre ellenőrizni és rögzíteni két darab csavar meghúzásával. Előfordulhat, hogy az egyes fékelemeket (pl. tárcsa, betét) cserélni kell.
Probléma: Defekt
Ha a roller defektet kapott, vagy a kerekek teljesen elkoptak, akkor két lehetőség közül lehet válaszani. Az egyik az abroncs cseréje otthon, a másik pedig az abroncs cseréje szakszervizben. Néha elegendő a Slin Tube Sealant használata. Ha a gumi többször kilyukad, akkor a jövőben érdemes meggondolni ellenálló, belső gumi nélküli abroncs vásárlását is.
Ajánlások és tippek:
Ha otthon, saját kezűleg szeretné az elektromos Xiaomi Mi rollert megszerelni, akkor a következő alap dolgokra érdemes odafigyelni:
- Győződjön meg arról, hogy a szereléshez a megfelelő szerszámot használja. A szükséges szerszámokat kínálatunkban megtalálhatja.
- A szerelés során ügyeljen az érzékeny, törékeny alkatrészekre az egyes csatlakozási pontoknál.
- Az összeszerelést megelőzően győződjön meg arról, hogy a kívánt funkció működi-e.
- A szerelést száraz, pormentes helyen végezze, kerülje a közvetlen napfényt.